Nawigacja

III Siemiatycka Wieczorna Dycha - relacja

środa, 22 kwiecień 2015 10:21

60 zawodników i zawodniczek z Polski i z zagranicy rywalizowało 24 maja br. w biegu na dystansie 10 km. Bieg odbył się ulicami:  3 Maja, Powstania Styczniowego, Bartosza Głowackiego, Spacerową, Sportową, Adama Mickiewicza, Nadrzeczną, Grodzieńską, i Sezamkową.

W klasyfikacji generalnej mężczyzn triumfował Bogusław Andrzejuk z Białegostoku (34:29), drugie miejsce wywalczył Przemysław Dąbrowski z miejscowości Borawe (34:35), a na najniższym stopniu podium stanął Paweł Ożarowski z Brańska (36:47).

W klasyfikacji generalnej kobiet zwyciężyła Izabela Trzaskalska z Terespola (37:37), przed Ewą Chreścionko z Otwocka (38:29) oraz Aleną Shumik z Brześcia (40:23).

Spośród zawodników z powiatu siemiatyckiego pierwszy do mety dobiegł Szczepan Kowalczuk z Czartajewa (43:04), drugi - Radosław Zgiet z Czartajewa (43:49), a trzeci - Rafał Sidorczuk z Siemiatycz (44:15).

W klasyfikacji zawodniczek z powiatu siemiatyckiego na podium stanęły panie z Siemiatycz: Barbara Wasilewska (53:54), Agata Terebun (56:03) oraz  Sylwia Leszczak (1:04:33).