Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Castrolibero
Włochy
Pastavy
Białoruś
Zehdenick
Niemcy
Etterbeek
Belgia
Kobryń
Białoruś

Nawigacja

Wybory organów osiedli na kadencję 2020 – 2023

piątek, 10 styczeń 2020 09:34

Szanowni Państwo,

w ostatnich tygodniach upłynęła kadencja zarządów osiedli, w związku z tym zarządzone zostały wybory organów osiedli na kadencję 2020 – 2023.

Na podstawie ustawy o samorządzie gminnym i Statutów Osiedli zadaniem osiedla jest zaspokajanie potrzeb społeczności osiedlowej, w szczególności zaś:

  • podejmowanie inicjatyw w zakresie spraw socjalno – bytowych, kulturalnych, opieki zdrowotnej, sportu, wypoczynku i innych związanych z obszarem osiedla;
  • inspirowanie i wspieranie wszelkich dążeń mieszkańców, zmierzających do poprawy warunków życia mieszkańców osiedla;
  • formułowanie pod adresem Rady Miasta lub Burmistrza Miasta postulatów i wniosków, określających potrzeby i opinie mieszkańców;
  • współpraca z radnymi Rady Miasta w zakresie organizacji ich spotkań z wyborcami oraz przedstawienie im uwag i wniosków dotyczących osiedla;
  • współpraca z instytucjami i podmiotami gospodarczymi działającymi w osiedlu;
  • opiniowanie projektów przedsięwzięć dotyczących mieszkańców i terenu osiedla;
  • wyrażenie opinii na temat funkcjonowania jednostek usługowych i obsługi mieszkańców osiedla;
  • dysponowanie środkami wyodrębnionymi na potrzeby osiedla w budżecie miasta;
  • wydział w tworzeniu budżetu miasta, w części dotyczącej osiedla, w trybie określonym odrębnymi przepisami.

W okresie od 14 stycznia do 28 stycznia będą mogli Państwo wybierać swoich przedstawicieli do 5 – osobowych zarządów. Zarządy osiedli są wybierane przez ogólne zebranie mieszkańców w głosowaniu tajnym zwykłą większością głosów.

Harmonogram spotkań wyborczych:

1/ Osiedle Nr 1 ulice: Bursztynowa, Drohiczyńska, Jana Kilińskiego, Krótka, Szarych Szeregów, Ks. Piotra Ściegiennego, Nowa, Ogrodowa (z wyłączeniem budynków spółdzielni mieszkaniowej), Plac Jana Pawła II, Stanisława Przybyszewskiego, Targowa, Wesoła, Młodych Orłów, Wincentego Witosa, Zaszkolna, Zielona, Władysława Cichorskiego-Zameczka, Romana Rogińskiego, Walentego Lewandowskiego, Łąkowa, Słoneczna, Rumiankowa, Mokra, Chabrowa – 14 stycznia br. – godz. 17:30 w Szkole Podstawowej  Nr 1 przy ul. Ogrodowej 2

2/ Osiedle Nr 3 ulice: Annopolska, 11 Listopada od Nr 51 do końca, Fabryczną, Ignacego Gilewskiego, Anny Jabłonowskiej, Franciszka Miłkowskiego, Letnia, Jabłoniowa, Wiosenna, Wiśniowa, Sadowa, Marii Konopnickiej, Ignacego Kraszewskiego, Tadeusza Kościuszki (bez bloków spółdzielni mieszkaniowej), Jana III Sobieskiego, Armii Krajowej, Walendziuki, Za Wiatrakiem, Stefana Żeromskiego, Żwirki i Wigury – 15 stycznia br. – godz. 17:30 w świetlicy przy ul. 11 Listopada 195 na Łojkach

3/ Osiedle Nr 4 ulice: 11 Listopada numery nieparzyste do Nr 50, Grodzieńska, Małopolską, Pałacową, Świętojańską (z wyłączeniem budynków spółdzielni mieszkaniowej) – 16 stycznia br. – godz. 17:30 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta przy ul. Pałacowej 2

4/ Osiedle Nr 5 ulice: Akacjowa, Generała Władysława Andersa, Brzozowa, Cerkiewna, Fiołkowa, Bukową, Dębową, Górną, Kasztanową, Klonową, Krzywą, Lawendowa, Leszczynową, Leśną, Lipową, Polną, Słowiczyńską numery parzyste do Nr 96, Sosnową, Świerkową, Wierzbową, Wrzosową, Wysoką (z wyłączeniem budynków spółdzielni mieszkaniowej), Obrońców Westerplatte, Obrońców Helu, Obrońców Wizny,  Obrońców Warszawy, Bohaterów Monte Casino, kpt. Władysława Raginisa, Bohaterów Lenino, Kościelna (z wyłączeniem budynków spółdzielni mieszkaniowej) - 21 stycznia br. – godz. 17:30  w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Górnej 23A

5/ Osiedle Nr 6 ulice: Adama Asnyka, Adama Mickiewicza, Bolesława Prusa, Cypriana Kamila Norwida, Elizy Orzeszkowej, Fryderyka Chopina, Henryka Sienkiewicza, Jana Kochanowskiego, Mikołaja Reja, Nadrzeczna, Stanisława Moniuszki, Juliusza Słowackiego, Słowiczyńska numery nieparzyste do Nr 97, Spacerowa, Sportowa, Władysława Reymonta, Zofii Nałkowskiej – 22 stycznia br. – godz. 17:30 w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Górnej 23A

6/ Osiedle Nr 7 ulice: Słowicza, Słowiczyńska od Nr 98 do końca, Plażowa 23 stycznia br. – godz. 17:30  w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Górnej 23A

7/ Osiedle Nr 8 ulice: Bartosza Głowackiego, Powstania Styczniowego, 3-go Maja, Jarosława Dąbrowskiego, Ciechanowiecka, Kosynierów, Leopolda Okulickiego, Artura Grottgera, Romualda Traugutta, Emila Fieldorfa, Władysława Liniarskiego, Ks. Stanisława Brzóski, Białostocką – 28 stycznia br. – godz. 17:30 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta przy ul. Pałacowej 2

Spotkania będą również okazją do porozmawiania o bieżących sprawach miasta z Burmistrzem i Radnymi.

Serdecznie zapraszam Państwa do udziału w spotkaniach

Burmistrz Piotr Siniakowicz

                                                                      

Czytany 259 razy Ostatnio zmieniany środa, 29 styczeń 2020 08:45

Kalendarz imprez

Luty 2020
P W Ś C Pt S N
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29
×